NB Canyon Chess Tournament K-2

Standings can be found online at SAScholastic.com.

Round 5 Pairings

Board White Result Black
100 Jake Wadle (4.0, 610, Rebecca Creek) 0 1 Jack Schroeder (5.0, 635, Bill Brown)
101 Shepherd Aten (4.0, 430, Goodwin-Frazier) 0 1 Aarnav Penagaluru (4.5, 1038, Hoffman Lane)
102 Richard Chick (4.0, 461, Seay) 1 0 Kasen Piel (3.0, 548, Startzville)
103 Colton Mcginnis (3.0, 440, Hoffman Lane) 0 1 Asher Lippe (4.0, 603, Clear Spring)
104 Leland Ward (3.0, 403, Rebecca Creek) 0 1 Jackson Storm (4.0, 338, Rahe)
105 Rory Shook (4.0, 302, Oak Creek) 1 0 Joseph Bautizta (2.5, , Morningside)
106 Kaine Trask (3.0, 458, Hoffman Lane) 0 1 Cade Covington (3.5, 320, Rahe)
107 John Herrera (2.5, 235, Indian Springs) 0 1 Eric Alvarado (3.5, 445, Specht)
108 Mason Warner (3.5, 475, Oak Creek) 1 0 Tegan Jacobson (2.5, 283, Indian Springs)
109 Westin Moffatt (2.5, , Hoffman Lane) 0 1 Jackson Niccum (3.0, 411, Bill Brown)
110 Blake Lindeman (2.0, 181, Morningside) 0 1 Luke Barber (3.0, 360, Seay)
111 Jackson Williams (2.0, 204, Rebecca Creek) 0 1 Dominic Appleby (3.0, 349, Bill Brown)
112 Caleb Titus (2.5, , Hoffman Lane) 1/2 1/2 Diego Cano (2.5, 274, Morningside)
113 Ryan Bendele (3.0, , Morningside) 1 0 Elijah Hunter (1.5, , Oak Creek)
114 Ginger Davis (2.5, 266, Goodwin-Frazier) 1/2 1/2 Frederick Kelemen (2.5, , Hoffman Lane)
115 Easton Mcginnis (2.5, , Hoffman Lane) 1/2 1/2 Jonah Harrington (2.5, 269, Oak Creek)
116 Trinity Harris (3.0, , Morningside) 1 0 Mackenzie Gibbons (1.5, 228, Oak Creek)
117 Stella Furrh (1.5, 266, Rahe) 0 1 Koleson Warner (2.5, 179, Oak Creek)
118 Reagan Duplissey (1.5, 332, Seay) 1/2 1/2 Damien Burger (2.0, , Oak Creek)
119 Maximus Aurora (2.5, , Morningside) 1 0 Angelina Gaddam (0.5, 185, Goodwin-Frazier)
120 Steven Hastings (2.0, , Hoffman Lane) 1/2 1/2 Isabella Alvarado (1.0, 173, Kinder Ranch)
121 Waylon Weil (2.0, 239, Rahe) 1 0 Grace Wilkinson (1.0, , Oak Creek)
122 Ryleigh Keith (1.5, 273, Rahe) 1/2 1/2 Eli Hjort (1.5, 265, Oak Creek)
123 Everett Hjort (1.5, 221, Oak Creek) 1/2 1/2 Catalina Paniagua (1.5, , Morningside)
124 Bella Smith (2.0, , Goodwin-Frazier) 1 0 Kelsey Wheeler (1.0, , Clear Spring)
125 Avery Maltsberger (1.5, 306, Oak Creek) 1/2 1/2 D. Thomas Trask (1.5, 222, Hoffman Lane)
U Killian Solberg
Oak Creek
0 Withdrawn.
U Aracelia Garcia
Oak Creek
0 Withdrawn.
U Andrew Castro
Goodwin-Frazier
0 Withdrawn.
U Danica Hrncirik
Rebecca Creek
0 Withdrawn.
U Kendra Levett
Morningside
0 Withdrawn.
U Justin Turner
Rahe
0 Withdrawn.
U Charles Zink
Specht
0 Withdrawn.
U Samantha Guzman
Clear Spring
0 Withdrawn.
U Brady Pease
Bill Brown
0 Withdrawn.
U Justin Delmas
Rahe
0 Withdrawn.
U Hudson Bray
Oak Creek
0 Withdrawn.
Bye Emma Morales
Morningside
1 Forced bye, one point.
U Scarlette McCleary
Bill Brown
0 Withdrawn.
U Ella Thiele
Startzville
0 Withdrawn.
U Han Mariacher
Rebecca Creek
0 Withdrawn.
U Callen McElroy
Bill Brown
0 Withdrawn.

Alphabetical (K-2)

Round 5 Pairings

Player Table Color Opponent
Isabella Alvarado 120 Black Steven Hastings
Eric Alvarado 107 Black John Herrera
Dominic Appleby 111 Black Jackson Williams
Shepherd Aten 101 White Aarnav Penagaluru
Maximus Aurora 119 White Angelina Gaddam
Luke Barber 110 Black Blake Lindeman
Joseph Bautizta 105 Black Rory Shook
Ryan Bendele 113 White Elijah Hunter
Hudson Bray --Bye--
Damien Burger 118 Black Reagan Duplissey
Diego Cano 112 Black Caleb Titus
Andrew Castro --Bye--
Richard Chick 102 White Kasen Piel
Cade Covington 106 Black Kaine Trask
Ginger Davis 114 White Frederick Kelemen
Justin Delmas --Bye--
Reagan Duplissey 118 White Damien Burger
Stella Furrh 117 White Koleson Warner
Angelina Gaddam 119 Black Maximus Aurora
Aracelia Garcia --Bye--
Mackenzie Gibbons 116 Black Trinity Harris
Samantha Guzman --Bye--
Jonah Harrington 115 Black Easton Mcginnis
Trinity Harris 116 White Mackenzie Gibbons
Steven Hastings 120 White Isabella Alvarado
John Herrera 107 White Eric Alvarado
Eli Hjort 122 Black Ryleigh Keith
Everett Hjort 123 White Catalina Paniagua
Danica Hrncirik --Bye--
Elijah Hunter 113 Black Ryan Bendele
Tegan Jacobson 108 Black Mason Warner
Ryleigh Keith 122 White Eli Hjort
Frederick Kelemen 114 Black Ginger Davis
Kendra Levett --Bye--
Blake Lindeman 110 White Luke Barber
Asher Lippe 103 Black Colton Mcginnis
Avery Maltsberger 125 White D. Thomas Trask
Han Mariacher --Bye--
Scarlette Mccleary --Bye--
Callen Mcelroy --Bye--
Colton Mcginnis 103 White Asher Lippe
Easton Mcginnis 115 White Jonah Harrington
Westin Moffatt 109 White Jackson Niccum
Emma Morales --Bye--
Jackson Niccum 109 Black Westin Moffatt
Catalina Paniagua 123 Black Everett Hjort
Brady Pease --Bye--
Aarnav Penagaluru 101 Black Shepherd Aten
Kasen Piel 102 Black Richard Chick
Jack Schroeder 100 Black Jake Wadle
Rory Shook 105 White Joseph Bautizta
Bella Smith 124 White Kelsey Wheeler
Killian Solberg --Bye--
Jackson Storm 104 Black Leland Ward
Ella Thiele --Bye--
Caleb Titus 112 White Diego Cano
Kaine Trask 106 White Cade Covington
D. Thomas Trask 125 Black Avery Maltsberger
Justin Turner --Bye--
Jake Wadle 100 White Jack Schroeder
Leland Ward 104 White Jackson Storm
Mason Warner 108 White Tegan Jacobson
Koleson Warner 117 Black Stella Furrh
Waylon Weil 121 White Grace Wilkinson
Kelsey Wheeler 124 Black Bella Smith
Grace Wilkinson 121 Black Waylon Weil
Jackson Williams 111 White Dominic Appleby
Charles Zink --Bye--