Standings can be found online at SAScholastic.com.
Board | White | Result | Black | ||||
300 | Finnley Greissinger (5.0, 973, SVMS) | 1 | 0 | Thomas Chick (4.0, 928, Spring Branch) | |||
301 | Tessa Schroeder (5.0, 905, SVMS) | 1 | 0 | Ryan Roberts (3.5, 780, Spring Branch) | |||
302 | Henry Ferris (4.0, 939, Pieper Ranch Middle School) | 1 | 0 | Elijah Gonzales (3.0, 730, Mountain Valley Middle) | |||
303 | Brayden Mcelroy (4.0, 881, SVMS) | 1 | 0 | Maddox Williams (3.0, 618, Mountain Valley Middle) | |||
304 | Jason Halverson (3.0, 733, Mountain Valley Middle) | 0 | 1 | Asher Lippe (4.0, 996, Canyon Middle School) | |||
305 | Roque Rodriguez (3.5, 806, SVMS) | 1 | 0 | Jacob Ybarra (3.0, 880, Pieper Ranch Middle School) | |||
306 | Jack Schroeder (3.0, 615, SVMS) | 0 | 1 | Brandon Mendoza-Flores (4.0, 749, Spring Branch) | |||
307 | Colt Loftin (4.0, 850, Spring Branch) | 1 | 0 | Callen Mcelroy (3.0, 744, SVMS) | |||
308 | Elias Salgado (4.0, 770, Mountain Valley Middle) | 1 | 0 | Kasen Piel (3.0, 669, Mountain Valley Middle) | |||
309 | Trent Fagala (2.5, , Pieper Ranch Middle School) | 0 | 1 | Luke Maurer (3.5, 510, Spring Branch) | |||
310 | Hailey Harrell (2.5, 567, Pieper Ranch Middle School) | 0 | 1 | Westyn Lavella (3.5, , Mountain Valley Middle) | |||
311 | Jackson Monroe (3.0, 561, Mountain Valley Middle) | 1 | 0 | Kai Karlicek (2.0, , Pieper Ranch Middle School) | |||
312 | Matie Vargas (2.0, , Mountain Valley Middle) | 0 | 1 | Sara Herrera (3.0, 731, Pieper Ranch Middle School) | |||
313 | Mira Johnson (2.0, , Canyon Middle School) | 0 | 1 | Schaeden Davis (3.0, 674, Spring Branch) | |||
314 | Kalum Manwill (2.0, , Canyon Middle School) | 0 | 1 | Maverick Fisher (3.0, 729, Danville Middle School) | |||
315 | Meric Garate (3.0, 801, Pieper Ranch Middle School) | 1 | 0 | Kade Lundquist (1.5, 600, Mountain Valley Middle) | |||
316 | Tanner Oliphant (2.5, 648, Danville Middle School) | 1 | 0 | Ethan Blanchard (1.5, 538, Pieper Ranch Middle School) | |||
317 | Jackson Kotowski (2.5, 523, Danville Middle School) | 1 | 0 | Cade Dingeldein (1.5, , Mountain Valley Middle) | |||
318 | Hannah Harrell (1.0, 328, Pieper Ranch Middle School) | 0 | 1 | Emma Macpherson (3.0, 501, Mountain Valley Middle) | |||
319 | Carter Monroe (1.5, 411, Mountain Valley Middle) | 0 | 1 | Morton Ott (2.5, , Pieper Ranch Middle School) | |||
320 | Ari Albarracin (1.0, , Pieper Ranch Middle School) | 0 | 1 | Mason Warner (3.0, 778, Canyon Middle School) | |||
321 | Wyatt Brown (1.0, 481, Pieper Ranch Middle School) | 0 | 1 | Owen Weil (3.0, 539, Spring Branch) | |||
322 | Ethan Philp (2.0, 478, Pieper Ranch Middle School) | 1 | 0 | Jett Anderson (1.0, 576, Spring Branch) | |||
323 | Rory Shook (2.0, 567, Canyon Middle School) | 1 | 0 | Elisia Blanchard (1.0, 472, Pieper Ranch Middle School) | |||
324 | Gabriel Lafleur (1.5, , Mountain Valley Middle) | 0 | 1 | Mariella Terrazas (1.5, 590, Pieper Ranch Middle School) | |||
325 | Leland Ward (1.5, 440, Mountain Valley Middle) | 1 | 0 | Hailey Vendola (0.5, 420, Pieper Ranch Middle School) | |||
326 | Noah Quiroga (1.0, , Pieper Ranch Middle School) | 1/2 | 1/2 | Delilah Anderson (0.5, 404, Spring Branch) | |||
U | Caleb Campbell Mountain Valley Middle |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Richard Armendariz Mountain Valley Middle |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Carter Baker Mountain Valley Middle |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Jared McLaughlin Pieper Ranch Middle School |
0 | Withdrawn. | ||||
Bye | Benjamin Brooks Pieper Ranch Middle School |
1 | Forced bye, one point. | ||||
U | SAMMY MCNEILL Mountain Valley Middle |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Aiden Savage Pieper Ranch Middle School |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Jonah Rayburn Canyon Middle School |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Isobel Hush Pieper Ranch Middle School |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Xavier Wolfe Danville Middle School |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Benjamin Davis Pieper Ranch Middle School |
0 | Withdrawn. |
Player | Table | Color | Opponent |
Ari Albarracin | 320 | White | Mason Warner |
Jett Anderson | 322 | Black | Ethan Philp |
Delilah Anderson | 326 | Black | Noah Quiroga |
Richard Armendariz | --Bye-- | ||
Carter Baker | --Bye-- | ||
Ethan Blanchard | 316 | Black | Tanner Oliphant |
Elisia Blanchard | 323 | Black | Rory Shook |
Benjamin Brooks | --Bye-- | ||
Wyatt Brown | 321 | White | Owen Weil |
Caleb Campbell | --Bye-- | ||
Thomas Chick | 300 | Black | Finnley Greissinger |
Schaeden Davis | 313 | Black | Mira Johnson |
Benjamin Davis | --Bye-- | ||
Cade Dingeldein | 317 | Black | Jackson Kotowski |
Trent Fagala | 309 | White | Luke Maurer |
Henry Ferris | 302 | White | Elijah Gonzales |
Maverick Fisher | 314 | Black | Kalum Manwill |
Meric Garate | 315 | White | Kade Lundquist |
Elijah Gonzales | 302 | Black | Henry Ferris |
Finnley Greissinger | 300 | White | Thomas Chick |
Jason Halverson | 304 | White | Asher Lippe |
Hailey Harrell | 310 | White | Westyn Lavella |
Hannah Harrell | 318 | White | Emma Macpherson |
Sara Herrera | 312 | Black | Matie Vargas |
Isobel Hush | --Bye-- | ||
Mira Johnson | 313 | White | Schaeden Davis |
Kai Karlicek | 311 | Black | Jackson Monroe |
Jackson Kotowski | 317 | White | Cade Dingeldein |
Gabriel Lafleur | 324 | White | Mariella Terrazas |
Westyn Lavella | 310 | Black | Hailey Harrell |
Asher Lippe | 304 | Black | Jason Halverson |
Colt Loftin | 307 | White | Callen Mcelroy |
Kade Lundquist | 315 | Black | Meric Garate |
Emma Macpherson | 318 | Black | Hannah Harrell |
Kalum Manwill | 314 | White | Maverick Fisher |
Luke Maurer | 309 | Black | Trent Fagala |
Brayden Mcelroy | 303 | White | Maddox Williams |
Callen Mcelroy | 307 | Black | Colt Loftin |
Jared Mclaughlin | --Bye-- | ||
Sammy Mcneill | --Bye-- | ||
Brandon Mendoza-Flores | 306 | Black | Jack Schroeder |
Jackson Monroe | 311 | White | Kai Karlicek |
Carter Monroe | 319 | White | Morton Ott |
Tanner Oliphant | 316 | White | Ethan Blanchard |
Morton Ott | 319 | Black | Carter Monroe |
Ethan Philp | 322 | White | Jett Anderson |
Kasen Piel | 308 | Black | Elias Salgado |
Noah Quiroga | 326 | White | Delilah Anderson |
Jonah Rayburn | --Bye-- | ||
Ryan Roberts | 301 | Black | Tessa Schroeder |
Roque Rodriguez | 305 | White | Jacob Ybarra |
Elias Salgado | 308 | White | Kasen Piel |
Aiden Savage | --Bye-- | ||
Tessa Schroeder | 301 | White | Ryan Roberts |
Jack Schroeder | 306 | White | Brandon Mendoza-Flores |
Rory Shook | 323 | White | Elisia Blanchard |
Mariella Terrazas | 324 | Black | Gabriel Lafleur |
Matie Vargas | 312 | White | Sara Herrera |
Hailey Vendola | 325 | Black | Leland Ward |
Leland Ward | 325 | White | Hailey Vendola |
Mason Warner | 320 | Black | Ari Albarracin |
Owen Weil | 321 | Black | Wyatt Brown |
Maddox Williams | 303 | Black | Brayden Mcelroy |
Xavier Wolfe | --Bye-- | ||
Jacob Ybarra | 305 | Black | Roque Rodriguez |